Rozpoczęcia roku szkolnego 2022/23

Ten dzień tradycyjnie rozpoczął się mszą w kościele św. Jana Chrzciciela w Zimnicach Wielkich.
Następnie na placu szkolnym zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu przez Panią Dyrektor Alicję Badurę uczniom zostały przypomniane przydziały sal lekcyjnych i wychowawców dla poszczególnych klas. Szczególnie uwagę zwracała grupa najmłodszych uczniów wraz z rodzicami oraz stolik pełen rogów obfitości. Tradycyjne tyty przekazane w trakcie uroczystości nowym uczniom miały im zapewnić pełnię humoru, satysfakcji i wiedzy na tej nowej rysującej się przed nimi ścieżce. Starci uczniowie z westchnieniem obserwowali wręczanie tyt przypominając sobie jak to kiedyś oni takie otrzymali.
Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas.