Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października 2022 w naszej szkole miała miejsce Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz Pasowanie Pierwszoklasistów.
Na ten dzień czeka każdy pierwszak, który we wrześniu rozpoczął edukację w szkole podstawowej. Ślubowanie oraz wspólny występ to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia.
Akademia miała podniosły charakter, a swoją obecnością zaszczycili ją również Burmistrz Prószkowa- pan Krzysztof Cebula, Dyrektor – pani Alicja Badura, rodzice, nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły. Na uroczystości były również przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Zimnic Wielkich i Zimnic Małych wraz z nauczycielami.
W pierwszej części najmłodsi uczniowie zdali swój pierwszy egzamin i zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. Pani Dyrektor – Alicja Badura pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Uczniowie obiecali, że będą pilnymi uczniami. Wychowawca klasy pierwszej – pani Regina Cebula wręczyła dzieciom pamiątkowy dyplom oraz biret. Przedszkolaki pogratulowały kolegom i koleżankom oraz wręczyły upominki.
W części drugiej zaprezentowali się wszyscy uczniowie klas 1 – 3. Śpiewająco podziękowali nauczycielom oraz pracownikom oświaty za ich trud włożony w edukację dzieci. Uczeń klasy 6 – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Patryk Adolf wyrecytował wiersz. Uroczystą akademię wspaniale poprowadził Jonasz Waleska – uczeń klasy 8.
To był wyjątkowy dzień. Na długo pozostanie w naszej pamięci.