Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

1 września był wyjątkowym dniem w historii naszej szkoły, ponieważ to właśnie u nas odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego. Gościliśmy wiele ważnych osobistości, m.in. Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka, Wicewojewodę Opolską Teresę Barańską, Wicemarszałka Województwa Opolskiego Zuzannę Dontah-Kasiurę, Starostę Opolskiego Henryka Lakwę, Burmistrza Opolskiego Krzysztofa Cebulę, radnych, dyrektorów szkół i przedszkoli .

Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele parafialnym, którą celebrował Biskup Opolski Andrzej Czaja. Następnie wszyscy odwiedziliśmy grób księdza Karola Brommera – patrona zimnickiej podstawówki. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Goście życzyli nam bezpiecznej nauki. Uczniowie klas 1-3 przygotowali ciekawą akademię.

Wszyscy mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym nauka będzie odbywać się stacjonarnie.