VIII miejsce w województwie w szachach drużynowych.

12 grudnia w Opolu odbył się finał wojewódzki w szachach drużynowych uczniów klasa VII i VIII.  W ósemce najlepszych drużyn była  również  drużyna z naszej szkoły. Nasi zawodnicy rozegrali 7 meczy w systemie każdy  z każdym. Pierwszy  mecz z drużyną z  Kluczborka i pierwszy  punkt ,  drugi punkt uzyskali w trzeciej rundzie remisując z drużyną z Brzegu a w 6 rudzie z drużyną z Strzec Opolskich wygrali  3:1  i zdobyli 2 punkty.  W sumie zdobyli 4 duże punkty i wygrali 11 partii  ( 11 małych punktów). Dało nam to ósme miejsce  tracąc do 4 miejsca tylko 1,5 punkta. Gdyby te remisy zamienić na wygraną  to mamy  4 miejsce.  Szanse były bardzo realne, nasi zawodnicy mieli w niektórych partiach dużą przewagę materialną i nie potrafili  jej  wykorzystać. Ale wśród naszych zawodników, na czwartej szachownicy była Agnieszka która wygrała wszystkie partie zdobywając 7 punktów.  Agnieszka Pudełko została mistrzynią czwartej   szachownicy.  Grała bardzo rozsądnie,  wszystkie  partie skończyła  przed czasem  dając szybko  mata przeciwnikowi. Niektóre partie wyglądały jak sceny z filmu Gambit Królowej.  Wszyscy się bardzo starali, chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.  Końcówki partii budzą   wiele emocji, kilka fajnych  było po stronie naszych uczniów,  mało spotykanych  które mogły się bardzo spodobać i pokazały kunszt naszych uczniów.

Joachim Wocka