Powiatowe Mistrzostwa w szachach drużynowych.

11 października w naszej szkole odbyły się powiatowe mistrzostwa w szachach drużynowych.Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie. Uczniowie klas 4-6 rozgrywali partie w kategorii Igrzyska Dzieci natomiast uczniowie klas 7-8 w kategorii Igrzyska Młodzieży. W grupie młodszej naszą szkołę reprezentowali: Dawid Kimmel, Maksymilian Skrzypczyk, Hanna Sawulska i Hanna Waleska. Uczniowie Ci zdobyli w zawodach II miejsce przegrywając z drużyna z ZS w Niemodlinie. Wynik był w prawdzie 2:2 ale w przypadku remisu liczy się lepszy wynik na pierwszej szachownicy. W kategorii młodzieży szkolnej wygrała drużyna z naszej szkoły wynikiem 2,5 do 1,5. Drużynę tę reprezentowali: Jakub Linkowski, Patryk Adolf, Zofia Sawulska i Anna Macioszek. Zawody powiatowe odbyły się w tym roku już w październiku , większość zainteresowanych szkół nie zdążyła przeprowadzić mistrzostw szkolnych w szachach. W naszej szkole co poniedziałek odbywają się zajęcia szachowe, 15 minut teorii i później partia szachowa. Program komputerowy kojarzy pary systemem szwajcarskim. Wyniki są dostępne na gazetce szkolnej. Zachęcam Jeszce raz wszystkich niezdecydowanych, im więcej ćwiczysz  tym lepiej grasz!

Joachim Wocka