Aktualności

Piłka siatkowa -eliminacje do wojewódzkich igrzysk.

24 i 27 marca w naszej szkole odbyły się eliminację do Wojewódzkich Igrzysk LZS szkół wiejskich  w piłce siatkowej. 24 marca w piątek  rozpoczęły eliminację dziewczyny w mini piłce siatkowej.  W pierwszym meczu zagrały z drużyną PSP Mąkoszyce wygrywając w setach 2:1. W pierwszym wygrany secie pokazały  moc  i siłę charakteru wygrywając 25 :11. Drugi set należał do dziewczyn z  Mąkoszyc ale w trzecim decydującym nasze dziewczyny wygrały 15 : 7.  Drugi mecz nasze zawodniczki rozegrały z drużyną z Komprachcic. Większość z zawodniczek gra  w klubie a dwie zawodniczki są w kadrze wojewódzkiej.  Był to bardzo trudny mecz, nasze zawodniczki  po przyjęciu piłki nie potrafiły skończyć ataku, obrona i kontratak należał do zawodniczek z Komprachcic. Po przegranym pierwszy secie  nasze zawodniczki wygrały set drugi dwoma punktami i doprowadziły do 3 seta. Ten  set należał do drużyny z Komprachcic. Nasza szkoła wywalczyła w  drugie miejsce.

27 marca  eliminacje rozpoczęli chłopcy klas 7-8 . Do naszej szkoły przyjechały drużyny  z Mechnic, Lubrzy i Racławic Śląskich. Pierwszy mecz  drużyna chłopców rozegrała z Racławicami Sląskimi wygrywając 2:1. Zaraz po meczu z Racławicami  był mecz z Lubrzą.  Pierwszy set Lubrza zagrała  agresywnie ,  zawodnicy bardzo dobrze  atakowali  co dało im zwycięstwo. Drugi i trzeci set należał do naszych zawodników. W ostatnim meczu nasi zawodnicy wygrali 2:0 z szkołą z Mechnic.  Drużyna chłopców zajęła I miejsce i awansowała do finału.  Mecze z Racławicami i Lubrzą  należały do bardzo trudnych,  zwodnicy tych drużyn grali silnym atakiem nie raz posyłając piłkę  do 4 metra. Naszym atutem była zagrywka  dobra obrona i  skończony atak. Brawo !!!

Oprócz wspaniały zawodniczek i zawodników mamy fantastycznych kibiców. To oni rozgrzewali naszych zawodników  do walki, oprócz przyśpiewek  były i plakaty.  A jak nasze dziewczyny wygrały drugiego seta z Komprachcicami  to na sali było tak głośno ze liczba decybeli ustanowiła chyba nowy rekord.

autor tekstu: Joachim Wocka