14 luty to dzień Świętego Walentego, to dzień dobry dla każdego!

W tym dniu Wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają! 💕

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych karteczek (najczęściej są to czerwone serca). Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Od 05.02.2021-12.02.2021 na pocztę elektroniczną wpływały anonimowe wiadomości, wysyłane przez uczniów naszej szkoły. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i pojawiło się wiele walentynek stworzonych prosto od serca. W dniu walentynek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a następnie kartki zostały doręczone do adresatów przez pocztę elektroniczną.

Krystyna Dubik