Lekcje kulturowe na zajęciach języka angielskiego

28 października  na lekcjach języka angielskiego w klasach 1-3 odbyły się lekcje dotyczące święta Halloween. Celem zajęć   było  zdobycie wiedzy  o kulturze  krajów anglojęzycznych a także poznanie i utrwalenie słownictwa związanego  ze świętem halloween. Na lekcji dzieci mogły poznać typowe zabawy halloweenowe   jak np.” apple – on- string”  , „ whooo I’ am   czy szukanie cukierków. Były również tańce przy muzyce w halloweenowych strojach  przy której uczniowie świetnie się bawili. W tym dniu nie mogło zabraknąć również halloweenowych dyni „Jack- o-’ lanterns” , które są głównym symbolem tego święta, które oczywiście zostały zrobione przez uczniów.

Dyplomy za najpiękniejsza dynię otrzymali:

Lena Przybyłowicz, Angelina Honcza

Oskar Kochanek, Szymon Piechaczek

Jakub Wesołowski, Mateusz Dudek

Dziękuje  wszystkim uczniom za wspaniałe  dynie, przepiękne stroje oraz aktywny udział w lekcji.

Happy Halloween!

Agnieszka Kryczmanik