VIII Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze o wiośnie”

22 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole VIII Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III. W tym roku temat przewodni wydarzenia to wiosna. Nadrzędnym celem przeprowadzenia konkursu było wzbudzanie zainteresowania poezją i popularyzacja literatury dziecięcej wśród uczniów, ale także rozwijanie kultury słowa oraz promowanie uzdolnień recytatorskich.
Okoliczność ta została objęta honorowym patronatem Burmistrza Prószkowa.
Coroczną tradycją przyjechali do nas reprezentanci szkół podstawowych gminy Prószków. Uczestnicy z pasją zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Oto zwycięzcy poetyckich potyczek:
– klasa 1:
* I miejsce: Maksymilian Michalczyk (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie),
* II miejsce: Franciszek Lazik (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach),
* III miejsce: Zuzanna Broj (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boguszycach),

– klasa 2:
* I miejsce: Alex Olsok (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boguszycach),
* II miejsce: Hanna Kopeć (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Pisarzy Śląskich w Złotnikach),
* III miejsce: Martyna Galla (Publiczna Szkoła Podstawowa w Ligocie Prószkowskiej),

– klasa 3:
* I miejsce: Dominik Adolf (Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Karola Brommera w Zimnicach Wiekich),
* II miejsce: Karolina Szczotka (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boguszycach),
* III miejsce: Stella Wala (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie).

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Wychowawczynie klas I-III:

mgr Regina Cebula