Aktualności

Konkurs Explory

Konkurs Explory to ogólnopolska inicjatywa skierowana do młodzieży w wieku 13-20 lat, w ramach której uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i studenci pierwszego roku studiów, mogą  zgłaszać projekty z różnych dziedzin naukowych. Konkurs daje szansę przyszłym badaczom, naukowcom i innowatorom na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Kończy się rekrutacja do edycji 2024!

Chcesz dowiedzieć się, jak może potoczyć się dalsza kariera młodych talentów dzięki Explory?

Zapraszamy do obejrzenia spotkania z laureatami Konkursu Explory- Anią Skierską i Piotrem Lazarkiem, którzy opowiadają, jak potoczyła się ich kariera po wygranej w konkursie, a także jakie możliwości oferuje Program Explory poza konkursem (również na arenie międzynarodowej). Spotkanie odbyło się na naszym Facebooku 4.12.2023: https://bit.ly/47e1YST

Rekrutacja do najnowszej edycji Konkursu Explory trwa do 8 stycznia 2024 r. na stronie: https://www.explory.pl/rekrutacja,111

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Koordynatorką Konkursu Explory:
Ewelina Górską-Bolestą (e.gorska-bolesta@fzt.org.pl, tel. +48 530 669 796)

Kolejną świetną propozycją dla młodych innowatorów jest nowy projekt Fundacji Zaawansowanych Technologii- akcelerator online TALENT OPEN.

Ruszyła platforma https://talentopen.net/, w której każdy wynalazca, działacz, naukowiec, innowator może zgłosić swój projekt. Zaproponujemy Wam szereg kursów i możliwości rozwoju oraz nowatorską grywalizację, w której młodzi będą oceniać inne projekty i regularnie otrzymywać informacje zwrotne od konkurentów oraz ekspertów. Twórców najbardziej docenianych projektów zaprosimy na stacjonarne warsztaty do Gdańska!

Wszystko to okraszone wielkimi emocjami, rodem z wielkoszlemowych kortów! Sama nazwa akceleratora nawiązuje do największych turniejów jak US Open, French Open, Australian Open, a do tego dokładamy drabinkę turniejową, ducha rywalizacji, opartej na współpracy i dynamiczny przebieg programu.

Aktualnie trwa nabór do pierwszego turnieju, do którego zapraszamy wszystkich chętnych!

 98 osób odwiedziło naszą stronę

Skip to content