Finał wojewódzki w mini piłce siatkowej dziewcząt.

24 kwietnia w środę na hali sportowej w Komprachcicach odbył się finał w mini piłce siatkowej dziewcząt. Nasze dziewczyny zagrały w nowych pięknych strojach sportowych.  Bardzo dziękujemy  osobom zaangażowanym w zakup nowych  strojów , sponsorom a przede wszystkim Radzie Rodziców.   Strój stanowi bardzo ważny element w samopoczuciu zawodnika ale  także jest wizerunkiem naszej szkoły.  Dziękujemy .
W  finale 4 najlepszych drużyn w województwa opolskiego szkól wiejskich  znalazły się cztery drużyny z powiatu opolskiego w tym 3 drużyny które ćwiczą w jednym klubie Sukses Komprachcice i drużyna z Zimnic. W losowaniu nasza szkoła wylosowała numer 1 i rozpoczęła od pierwszego meczu. Po drugiej stronie siatki stanęła drużyna z Wawelna, Mecz rozpoczął się dla nas   bardzo dobrze 8:1 ,  dla mnie to było tylko kwestia czasu. Ale niestety końcówka przegrana i wynik 23do 25 dla Wawelna. Bardzo bobrze rozczytali naszą grę, ataki były po naszej stronie ale ich kontrataki przynosiły  większy skutek.  Nam zabrakło szybkości oraz nieco lepszej zagrywki.  Z optymizmem nasze dziewczyny zaczęły drugiego seta z drugą czwórką, gdyż druga  czwórka z Wawelna to dziewczyny z klasy 3. Ale niestety to co te maluszki wyrabiały to po prostu mistrzostwo. Ten przegrany pierwszy mecz zabrał naszym dziewczynom nadzieję i wiarę w zwycięstwo.  W dwóch pozostałych meczach to myśmy musieli gonić wynik , za każdym razem bez sukcesu.  Mecze były bardzo wyrównane, opinia sędziego i trenerów  poziom zawodów bardzo wysoki.
trener Joachim Wocka