Solidarni z osobami z zespołem Downa.

Solidarni z osobami z zespołem Downa- kolorowe skarpetki nie do pary w geście solidarności i wsparcia

Dzień 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu Pierwszego Dnia Wiosny. To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Celem tego święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Ludzie na całym świecie zakładają w tym dniu dwie różne skarpetki, aby w ten sposób okazać swoją solidarność z osobami z zespołem Downa. Dzięki takiemu działaniu wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z chorobą genetyczną, wywołaną obecnością nadliczbowego chromosomu.

Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji, pokazując swoje zrozumienie i akceptację. Wszyscy jesteśmy różni, a jednocześnie równi. Tego dnia nasze dzieci oglądały filmy edukacyjne na temat dzieci z trisomią 21 chromosomu, założyły kolorowe skarpetki nie do pary oraz kolorowały tematyczne karty pracy i zawiesiły je na sznurku.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.

Zobaczcie zdjęcia! Zrobiło się naprawdę kolorowo 😉

Justyna Pantke