Wirtualna rzeczywistość.

Uczniowie naszej szkoły podczas niektórych lekcji mogli zapoznać się  edukacyjną stroną okularów Gogle  VR.  Okulary Gogle VR nasza szkoła otrzymała z projektu  Laboratoria Przyszłości. Większość uczniów okulary Gogle  VR  kojarzy z grami Video.  Na lekcjach   uczniowie mieli okazję  doświadczyć nauki  w wirtualnej rzeczywistości.  Nauka ta jest możliwa dzięki  połączeniu okularów z  portalem  ClassVR. Portal  ClassVR  to ogromna biblioteka zawierająca materiały dydaktyczne  wykorzystujące VR ( wirtualna rzeczywistość) i AV (rozszerzoną rzeczywistość)  przygotowaną pod kątem wykorzystania na lekcji.  Wśród wielu dostępnych tematów w bibliotece, największe zainteresowanie miały  tematy z biologi (zwierzęta 3D, anatomia) Nauka w wirtualnej rzeczywistości to zupełnie nowe doznania, które ułatwiają zapamiętywanie i pozwalają doświadczać w niedostępny dotąd sposób.