Wycieczka klas I-III do ogrodu dyniowego w Prószkowie

W dniu 29 września 2023 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do ogrodu dyniowego w Prószkowie.
W tym bajkowym i jakże kolorowym  miejscu, dzieci mogły podziwiać ogromne ilości dyń. Były one różnych kształtów, wielkości i odmian. Wychowankowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tego niezwykłego owocu, który powszechnie w kulturze mocno zakorzenił się jako warzywo. Oprócz części edukacyjnej nasi milusińscy uczestniczyli także w warsztatach, na których tworzyli z dyń własne zwierzątka. Po wykonanej pracy był czas na karmienie i podziwianie zaprzyjaźnionych zwierzątek oraz na degustację przepysznej zupy dyniowej. Nie zabrakło również szaleństw na kolorowym placu zabaw. Zapraszamy do obejrzenia galerii.