Aktualności

Pozwól sobie pisać

„Pozwól sobie pisać. Nawet jeśli masz zły dzień i uważasz, że piszesz śmieci. Pisz. Ponieważ tysiąc pięćset złych słów można poprawić. Nie możesz za to poprawić tego, czego nie napiszesz. Świetny pomysł w twojej głowie jest bezwartościowy”.
Steven Savile
To wyzwanie przyjęli nasi dwaj uczniowie z klasy 6 i obaj zostali laureatami konkursu literackiego zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie. Igor Mazur zajął I miejsce , pisząc dziennik, który zatytułował „Dwa światy, czyli jak oswajałem koronawirusa”. Natomiast Jonasz Waleska został wyróżniony za pracę pt. „Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.” Chłopcy pisali o swoich odczuciach związanych z pandemią.
Oto fragment dziennika Igora z 15 maja 2021:
„Wieczorem wpadł mi w ręce mój dziennik sprzed dwóch lat. Jakież było moje zdziwienie, kiedy uświadomiłem sobie, jak ubogie jest życie w pandemii. Zostaliśmy zamknięci w przestrzeni domowej, odizolowani od siebie, pozbawieni możliwości uprawiania sportu, korzystania z usług, rozwijania zainteresowań, swobodnego poruszania się, kontaktów z dziadkami, relacji z najbliższymi, robienia zakupów w galeriach, odwiedzania kin, restauracji, sal koncertowych i normalnie, kolegów i koleżanek. Ale najbardziej przeraża mnie fakt, że nieuchronnie godziliśmy się ze zmienioną rzeczywistością. W ogóle nie pamiętam wiosny ani jesieni zeszłego roku, bo w pokoju, który jest centrum mojego życia, też nie ma pór roku.
Mama często przypomina mi, żeby wyjść, trzeba założyć maseczkę i rękawiczki, ale jeszcze lepiej – spodnie i bluzę… Mam plany i aspiracje, chcę odzyskać moje kolorowe dni, wypełnione zadaniami, treningami, występami, terminami, zakupami, odwiedzinami i planszówkami do późna.
Chociaż będę tęsknił za moim komputerem, który służył mi codziennie od rana, z jedyną przerwą na obiad, chcę nie mieć czasu na gry komputerowe, chcę powrotu tamtego świata, chcę, żeby znowu moje życie tętniło.”
Gratulujemy laureatom świetnych prac! Tak trzymać!
Jolanta Drwięga

 300 osób odwiedziło naszą stronę

Skip to content