„Myślę, więc nie śmiecę” – SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021

Tradycyjnie we wrześniu, już po raz 28 na terenie Polski, odbędzie się akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021″, prowadzona pod patronatem fundacji Nasza Ziemia.
Wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas. Lata 2020-2021 to również czas pandemii COVID – 19, który wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał obojętny także dla otaczającego nas środowiska.
Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.
W akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021″ nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Wiedzą niepodważalną jest to, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.
I Ty możesz przyłączyć się do akcji.
Weź udział w konkursie pt. „ Zaprojektuj swoją własną ekologiczną torbę na zakupy”
Przedmiotem konkursu jest samodzielne zaprojektowanie i wykonanie wielorazowej torby ekologicznej z papieru, tkaniny lub dzianiny (najlepiej recyklingowej w zgodzie z ideą „zero waste”) i nadanie jej indywidualnego, artystycznego charakteru.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
• wykonanie torby oraz przekazanie do szkoły w terminie do 30 września 2021r. Wielkość pracy określa sam autor w zależności od projektu. Praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem autora. Prace dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.
Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów:
• inwencja i pomysłowość podejścia do tematu,
• wykonanie techniczne,
• wrażenie estetyczne,
• spełnienie podanych wytycznych
Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpi 10 października 2021r.
Autor zgłaszając prace na konkurs zaświadcza, że:
• zgłoszoną do konkursu pracę wykonał samodzielnie i nie brała ona udziału w innym konkursie.
• wyraża zgodę na publikację zdjęć zgłoszonej do konkursu pracy.
Opisane prace konkursowe należy składać w szkole u p. Ewy Wiśniewskiej lub wychowawcy klasy.

Ilustracja: Daniel Garcia.