Aktualności

Międzynarodowy Dzień Głuchych.

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Dzień ten obchodziliśmy także w naszej szkole, w celu zwrócenia uwagi uczniów na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących.

Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć rozmawiali o kulturze Głuchych, ich trudnościach w życiu codziennym oraz poznali język, którym osoby niesłyszące komunikują się w Polsce. Podczas warsztatów uczniom udało się zamigać podstawowe zwroty grzecznościowe. Dzieci nauczyły się migać pierwsze litery swojego imienia przy pomocy alfabetu palcowego (daktylografii). Uczniowie pokolorowali również motyle na niebiesko, gdyż ten niesłyszący owad w kolorze zaufania jest symbolem tego dnia.

 137 osób odwiedziło naszą stronę

Skip to content