Aktualności

Finał wojewódzki w szachach.

W tym roku szkolnym do finału wojewódzkiego w szachach drużynowych awansowała zarówno drużyna uczniów klasa I-VI jak i uczniowie klasa VII-VIII. Finał powiatu odbył się 27października w Chrząstowicach gdzie nasi uczniowie zdobyli w Igrzyskach Dzieci jak i w Igrzyskach Młodzieży I miejsce. W półfinale wojewódzkim poziom był znacznie trudniejszy, w rozgrywkach Dzieci nasi uczniowie zdobyli 3 miejsce i awansowali do finału. Podobnie w Igrzyskach młodzieży również nasi  uczniowie wywalczyli 3 miejsce. Do 6 rundy byli na 1 miejscu , w ostatniej rundzie zremisowali 2:2 i przesunęli się na 3 miejsce przegrywając małymi punktami. Finał zapowiadał się wyjątkowo ciekawie. Ale niestety z powodu covidu nie mogliśmy pojechać na zawody.  Natomiast więcej szczęścia mieli uczniowie grupy młodszej i oni 30 listopada reprezentowali nasza szkołę w finale wojewódzkim w Igrzyskach dzieci. Zajęli 7 miejsce, każdy z nich wygrał co najmniej jedną partię.  Dal naszych uczniów był to sprawdzian po zeszłorocznej nauce zdalnej. Widać, że dużo się nauczyli,  że gra daje mi dużo satysfakcji i warto poświecić tej dyscyplinie więcej czasu.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Igrzyska Dzieci:

Magdalena Wocka, Zofia Sawulska, Anna Macioszek, Jakub Linkowski i Kacper Kimmel

Igrzyska Młodzieży:

Agnieszka Pudełko, Jonasz Waleska. Igor Mazur, Aleksander Różalski  i Jakub Honisz

 294 osób odwiedziło naszą stronę

Skip to content