Aktualności

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października w tym roku obchodziliśmy wyjątkowo uroczyście. Święto Edukacji Narodowej to wspaniała okazja to wyrażenia wdzięczności
i podziękowania Nauczycielom i Pracownikom szkoły za ich trud, troskę i codzienną opiekę. To właśnie uczynili w imieniu całej społeczności szkolnej uczniowie klas
I – III, którzy na tę okazję przygotowali wyjątkowy program słowno – muzyczny.
W tym dniu swoje święto mieli również uczniowie klasy pierwszej, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.
Gościliśmy również w naszej szkole Burmistrza Prószkowa – Pana Krzysztofa Cebulę, Panią Dyrektor Biura Obsługi Oświaty Samorządowej – Barbarę Dziubałtowską oraz przedszkolaków z Zimnic Wielkich i Zimnic Małych ze swoimi Paniami. Nie zabrakło także rodziców naszych najmłodszych uczniów.
Pani Dyrektor szkoły – Alicja Badura złożyła podziękowania wszystkim pracownikom zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty oraz życzyła wielu sił
i wytrwałości w dalszej pracy. Wręczyła także nagrody szczególnie zasłużonym nauczycielom. Popłynęło również wiele ciepłych i miłych słów od Pana Burmistrza w kierunku naszych pedagogów i uczniów. Następnie przyszedł czas na ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów, którzy zostali oficjalnie przyjęci do braci szkolnej. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w każdej szkole. Pasowanie na ucznia to podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć,
że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem. To istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny.
Po części oficjalnej nadszedł czas na występ artystyczny w wykonaniu klasy pierwszej oraz drugiej i trzeciej. Po wszystkim – uczniowie złożyli życzenia pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli piękne laurki.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i w budynku

 319 osób odwiedziło naszą stronę

Skip to content