Statystycznie, najlepszy scenariusz

Zapewne wiecie, rok 2020 jest rokiem Powszechnego Spisu Rolnego. Z tej okazji przygotowaliśmy Konkurs dla nauczycieli pt.: „Statystycznie, najlepszy scenariusz” na najlepszy scenariusz zajęć lekcyjnych promujący Statystykę oraz Powszechny Spis Rolny 2020. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020 i statystyki publicznej wśród nauczycieli i uczniów oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących Powszechnego Spisu Rolnego. Zapraszamy do udziału, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
Konkurs trwa do 30 listopada br.

Regulamin konkursu znajdziecie Państwo na stroniehttps://spisrolny.gov.pl/konkursy

Jednocześnie informujemy, iż wkrótce rozpoczniemy rekrutację do IV edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego (EKS),który prowadzony jest przez Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem. Ten międzynarodowy konkurs kierowany jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: 14 – 16 lat (uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej) i 16 – 19 lat (uczniowie szkół średnich). Uczestnicy przystępując do konkursu tworzą maksymalnie 3 osobowe zespoły.
Celem Konkursu jest zaciekawienie uczniów statystyką jako nauką, a także statystyką publiczną oraz zachęcanie Państwa – nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą.

Niezbędne informacje na temat obecnej, IV edycji Konkursu wraz z regulaminem i harmonogramem dostępne będą stronie eks.stat.gov.pl , zachęcamy do jej śledzenia.