Z wizytą na Olimpie

23 maja klasa V  z PSP w Zimnicach Wielkich na krótko przeniosła się na Olimp, by tam zaprezentować się w rolach mitycznych bogiń i bogów. Wszyscy uczniowie zasiedli przy stole, popijając nektar i jedząc ambrozję. Wystąpili w pięknych strojach stylizowanych na starożytne szaty, prezentując charakterystyczne atrybuty. Snuli ciekawe opowieści o koligacjach rodzinnych na Olimpie, o swoich nadprzyrodzonych mocach, o tym, dlaczego pory roku się zmieniają i co zrobić, żeby przepłynąć Styks. Było wesoło, jak to na przyjęciu. Spotkanie stało się  świetną okazją do uporządkowania wiadomości z mitologii zarówno tych poznawanych  w polskiej, jak w ukraińskiej szkole. Lekcja polskiego inna niż wszystkie!

Jolanta Drwięga