Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze Marii Konopnickiej”

26 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze Marii Konopnickiej” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Wybór wierszy akurat tej poetki nie był przypadkowy. Sejm RP chcąc uhonorować jedna z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej ustanowił rok 2022  Rokiem Marii Konopnickiej. W twórczości poetki nie zabrakło miejsca na piękne wiersze dla najmłodszych, w których odkrywa przed dziećmi świat wiejskiej przyrody, lasy w których żyją dzikie zwierzęta. Dzieci za sprawą jej wierszy spotykają bociana, jaskółki, żaby, zające, poznają uroki czterech pór roku oraz piękno otaczającej przyrody.  W taką właśnie poetycką podróż wybraliśmy się podczas dzisiejszej recytacji poezji. Każde dziecko przygotowało wybrany przez siebie utwór Marii Konopnickiej. Pomimo zrozumiałej tremy wszyscy pięknie się zaprezentowali. Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a spośród nich wyłoniliśmy następujących laureatów nagrodzonych wyróżnieniem lub nagrodą książkową:

KLASA I

I miejsce – Jennifer Piechatzek

II miejsce – Kyrylo Rohalskyi

III miejsce – Dominik Adolf

Wyróżnienia: Daniel Kwiotek, Michał Szmechta, Gabriel Liput

KLASA II

I miejsce – Oskar Sobolewski

II miejsce – Marcin Macioszek

III miejsce – Lena Kochanek

Wyróżnienia: Milena Mikolasz, Hanna Waleska, Kucherenko Emilia

KLASA III

I miejsce – Martyna Grund

II miejsce – Magdalena Rzitka

III miejsce – Liliana Giza

Wyróżnienia: Szymon Wójcik, Hanna Marek, Mykyta Herasymchuk

Wszystkim uczniom gratulujemy i czekamy na piękne recytacje w kolejnym roku szkolnym.

mgr Martyna Wittek