Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego „Magia świąt Bożego Narodzenia”

Minęło już Boże Narodzenie, lecz klimat świąt nadal nam towarzyszy. Dzieje się tak nie tylko za sprawą dekoracji, które jeszcze ozdabiają szkołę, ale również dzięki konkursowi poetyckiemu „Magia świąt Bożego Narodzenia” dla klas IV-VIII, ogłoszonemu w zeszłym miesiącu.
W dniu 23 stycznia 2023 r. jury w składzie pań: Izabeli Budnickiej-Tenus (organizatorki), Jolanty Drwięgi oraz Anny Kuźnickiej (członkiń komisji konkursowej), rozstrzygnęło tenże turniej polonistyczny.
Wszystkie prace konkursowe były nastrojowe i oryginalne, a wielu uczniów sięgnęło, zgodnie z założeniami pomysłodawców, do zasobów wyobraźni i pięknie przelało magiczne obrazy i myśli w słowa.
Oto wyniki poetyckich zmagań:
I miejsce: Yeva Hmyria (klasa VI)
II miejsce: Martyna Grund (klasa IV)
III miejsce: Natalia Wieja (klasa V)
Wyróżnienia: Dawid Kimmel (klasa V), Oliwia Hergesell (klasa V), Magdalena Rzitka (klasa IV), Patryk Adolf (klasa VI) oraz Anna Macioszek (klasa VII).
Wszystkim laureatom i uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy twórczych pomysłów. Poniżej zwycięski wiersz:

„Zimowa tęsknota”

Zielona choinka na dworze stoi
zimnym śniegiem posypana.
A domu pachnie manadrynkami
i płonącym woskiem ze świecy.
Siedzę przy kominku i myślę:
„Jaka dobra babcia moja.
Poświęciła swój cenny czas.
Zrobiła na drutach skarpetki dla mnie.”
Teraz pójdę w ciemną noc.
Przyniosę jej prezent.

Zielona choinka na dworze stoi
zimnym śniegiem posypana.
A w domu jasno i ciepło,
na stole się pali
duża niegasnąca świeca.
To jest zapach, za którym
tęsknię tu w Polsce…
Najcieplejsze miejsce dla mnie na ziemi
to dom mojej ukochanej babci.

(Yeva Hmyria)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.