Ratownictwo medyczne.

Dnia 19 mają 2022 na terenie naszej szkoły odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Do naszej szkoły przyjechali ratownicy medyczni z w pełni wyposażonym ambulansem. Opowiedzieli uczniom o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt jaki używają podczas swoich akcji. Uczniowie zostali poinstruowani jak powinno się prawidłowo zawiadomić służby ratownicze i zabezpieczyć miejsce zdarzenia, jeśli jesteśmy świadkiem wypadku. W trakcie zajęć ratownicy przeprowadzili szkolenie z wykonywania resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Najpierw pokaz przeprowadził ratownik, a następnie wybrani uczniowie. Uczniowie mieli również okazję zobaczenia karetki od środka i poznania jej wyposażenia. Była to bardzo cenna lekcja dla wszystkich. Bardzo dziękujemy ratownikom za przybycie do naszej szkoły.