Aktualności

Odsłonięcie pomnika w Folwarku.

11 maja 2022 w Folwarku miało miejsce odsłonięcie oraz poświęcenie nowego pomnika upamiętniającego ofiary II wojny światowej na terenie Gminy Prószków. Wspaniała uroczystość podczas której padły piękne słowa „Z dniem dzisiejszym pomnik staje się rzeczą świętą, stanowiącą znak pojednania, znak zwycięstwa miłości nad nienawiścią, nadziei nad bolesnymi doświadczeniami przeszłości. (…) Ten nowy pomnik to wyraz szacunku dla historii i wydarzeń, które zwłaszcza na terenach naszej gminy odcisnęły się niezwykle bolesnym piętnem. Nie chcemy o tym zapomnieć. Ale nie chcemy nie dlatego, żeby rozpatrywać i rozdrapywać wciąż trudne i bolesne wspomnienia. Chcemy pamiętać, żeby nie dopuścić do powtórki tych wydarzeń”. W tym wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz nauczyciele naszej szkoły, by uczcić pamięć i przekazać młodemu pokoleniu pamięć o historii tych tragicznych wydarzeń. Pani dyrektor Alicja Badura wraz z innymi dyrektorami szkół naszej gminy złożyła kwiaty pod nowo odsłoniętym pomnikiem.

 214 osób odwiedziło naszą stronę

Skip to content