Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten promuje dbałość o język ojczysty, dlatego uczniowie klas I-III pogłębiali wiedzę i doskonalili umiejętności językowe.

Klasa I w tym wyjątkowym dniu tworzyła „wyrazowego węża” z literek, posługując się grą Scrabble oraz rozwiązywała językowe karty pracy. Uczniowie odgadywali zagadki literowe, a także rebusy. Ciekawość uczniów rozbudził zabawny film edukacyjny pt. „Kto ukradł literom kropki i kreski?”.

Klasa II czytała „Wierszyki łamiące języki” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz ćwiczyła spostrzegawczość rozwiązując wykreślankę wyrazową.

Klasa III uzupełniała karty pracy, w których uczyła się jak dobierać słowa, żeby to co chcemy powiedzieć zostało właściwie zrozumiane. Utrwaliła przysłowia, odmianę czasownika. Dbała o poprawność czytania, pisania listu. Odszukiwała ukryte wyrazy. Utrwaliła pisanie wyrazów z trudnościami ortograficznymi.

mgr Martyna Wittek