Aktualności

List Ministra Zdrowia do rodziców i opiekunów

List Ministra Zdrowia do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym, uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej prowadzą kampanię na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym w ramach Programu Szczepień Ochronnych.

Od początku roku w Europie stale rośnie liczba zachorowań na odrę. Światowa Organizacja Zdrowia oraz Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób oceniają, że – choć ryzyko zachorowania na poziomie populacji ogólnej jest niskie – to ogniska choroby będą się pojawiać we wszystkich krajach. Powodem jest niewystarczający poziom zaszczepienia przeciw odrze (szczególnie drugą dawką).

W nadchodzących miesiącach spodziewamy się dużego wzrostu zachorowań. Szczepienie chroni przed odrą. To podstawowy środek zabezpieczenia dziecka przed tą groźną chorobą.

W załączeniu przekazujemy List Ministra Zdrowia do Rodziców i Opiekunów dzieci.

Szczegółowe i rzetelne informacje na temat szczepień zamieszczone są na stronie https://szczepienia.pzh.gov.pl/ – prowadzonej przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej/Ministerstwo Zdrowia

 33 osób odwiedziło naszą stronę

Skip to content