Dzień Ziemi.

22 kwietnia obchodzone jest największe ekologiczne święto świata – Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło: „Zainwestuj w Naszą Planetę”
W tym dniu w naszej szkole będzie obowiązywał dress code- ubrania w kolorze zielonym, dziewczęta dodatkowo mogą mieć wianek z kwiatów na głowę.
Uczniów zapraszam do udziału w następujących projektach:
– dla klas I-IV „Recyklingowa fabryka zabawek czyli coś z niczego” -uczniowie mogą wykonać zabawkę z butelek plastikowych, puszek, kartonów itp.( np. lalkę, robota, samochód czy zwierzę)
– dla klas IV-VIII uczniowie mogą napisać piosenkę zainspirowaną tegorocznym hasłem, można też nagrać teledysk ( kreatywność mile widziana). Zadanie można wykonać indywidualnie lub w grupie.
– dla wszystkich chętnych – wykonanie plakatu „Kodeks młodego ekologa” tu proponuję np. na lekcji wychowawczej, może być grupowo lub indywidualnie.
Termin oddania do 06.05.2022r.
Proszę przekazać uczniom i zachęcić do udziału w wydarzeniu.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
Ewa Wiśniewska