Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

22 listopada włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

W tym roku przypada 33 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, a 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać uwagę na dzieci i ich prawa.

Pani psycholog – mgr Ida Bojarska oraz pani pedagog – mgr Anna Włodarczyk przygotowały dla wszystkich uczniów warsztaty, w trakcie których dowiedzieliśmy się czym jest Konwencja o prawach dziecka i jak doszło do jej stworzenia. Oprócz tego zgłębialiśmy wiedzę, jakie przysługują nam prawa.

Dodatkowo zorganizowaliśmy Niebieski Marsz ,,Dla Każdego Dziecka”, który symbolicznie miał pokazać, że solidaryzujemy się ze wszystkimi dziećmi na świecie. W tym dniu elementy naszych strojów również były niebieskie. Niebieski to barwa organizacji UNICEF.

Było to dla nas piękne i radosne wydarzenie, któremu towarzyszyło poważne przesłanie. Dziękujemy za tak fantastyczne emocje wszystkim, którzy świętowali Dzień z Prawami Dziecka 🙂

mgr Ida Bojarska

mgr Anna Włodarczyk