Zostań Szachowym Mistrzem 2023

W dniu 25.03.2023 r. odbył się trzeci – ostatni turniej cyklu „Zostań Szachowym Mistrzem 2023”. Turniej odbył się w Niemysłowicach koło Prudnika. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów w trzech grupach B, C i D. Turnieje odbywały się w soboty, w każdym turnieju zawodnicy zagrali po 7 partii. Większość z naszych zawodników uczestniczyło w dwóch turniejach ale byli i tacy którzy zagrali we wszystkich trzech turniejach. Nasi uczniowie mieli okazje pograć z uczniami którzy grają w klubach szachowych. Mieli również okazję pograć z zawodnikami z Czech. Dla wiejskości uczniów było to wielkie przeżycie,duży stres, ale czasami trzeba podjąć wezwanie by móc coś nowego doświadczyć.

„Szachy to mój żywioł. Nauka szachów to moja pasja. Uczę się ich całe życie. Szachy uczą życia. Uczą jak walczyć, jak iść na kompromis, jak się wycofać, by potem ruszyć do ataku. To królewska gra”

Frank Marshall

Wszystkie wyniki i galeria zdjęć dostępna jest pod adresem:

Joachim Wocka