Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku!

12 i 13 kwietnia w Centrum Sportu  w Opolu odbyły się XXIII rozgrywki w piłkę nożną z podwórka na stadion. Naszą szkolę reprezentowały dwie drużyny , drużyna  Iskierka U 10 uczniowie klas 1 i 2 oraz drużyna Iskierka  U12 uczniowie klas 3 i 4.  12 rozgrywki rozpoczęła Iskierka U10, rozpoczęli fantastycznie . W pierwszym meczu wygrali bardzo wysoko 10:3, w drugim meczu  zremisowali  co dało im wyjście z grupy z II miejsca.  W 1/4  finale zagrali z drużyna z Popielowa. Bardzo fajny mecz, rozpoczął się niefortunnie 2:0 dla Popielowa, w krótkim czasie było 5:3 dla nas, 5:6 dla  Popielowa i w końcówce  doprowadziliśmy do remisu 6:6. W takiej sytuacji rzuty karne, rozpoczynamy – pierwszym nietrafieniem, ale w bramce mamy Mateusza nie od parady, bramkarz się spisuje mija pierwsza seria i w rzutach karnych mamy 3:3 , ależ emocje. Druga seria,  nie ma lipy dwa pierwsze trafienia Popielów tylko jedno, w półfinale zagra Iskierka.  Na trybunach słychać, kto zgasi Iskierkę.  Zawodnicy są bardzo zmęczeni, biegną do szatni, a na boisku nr 2 już czeka drużyna z Ozimka. Niestety ten mecz nie był w naszym zasięgu. Ozimek  to drużyna klubowa nie szkolna, chłopaki wszyscy byli z klasy 3 i  nie byli tak zmęczeni jak my. Iskierka U 10 zajęła 3 miejsce w turnieju. Odpadła  w półfinałach.  Wszystkim należą się wielkie brawa. Każdy z zawodników wniósł duży wkład ale motorem napędowym był atak Daniela i Szymona. Jak oni się rozumieli – mistrzostwo.

Mniej szczęśliwie zagrała Iskierka U12. Każdy mecz to bolesne doświadczenie, 2 strzelone bramki  straconych 34  daje do myślenia.  Zawodnicy byli bardzo wystraszeni , większość bramek padło z własnych błędów.  Czasami trzeba przegrać aby móc później wygrać. Za rok na pewno będzie lepiej.

Joachim Wocka