Półfinały wojewódzkie w szachach drużynowych

W tym roku szkolnym do półfinałów wojewódzkich w szachach drużynowych zakwalifikowali się  uczniowie  klas 4-6 jak i uczniowie klas 7-8.  Półfinał wojewódzki  uczniów klasa 4-6 odbył się 14 listopada w Opolu. Nasi uczniowie w bardzo ładnym stylu wywalczyli 6 miejsce  na 8 drużyn. Trochę zabrakło do 4 miejsca. Niektóre partie rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie.
Natomiast 28 listopada w Kadłubie koło  Strzelec  drużyna uczniów klasa 7-8  walczyła o zagranie w finale wojewódzkim. Cztery pierwsze  zespoły awansują dalej,  a walczyli jak w paraboli  pierwszy mecz przegrany 0:4, drugi wygrany 4:0, trzeci  przegrany  a czwarty znów  wygrany itd.  W takich turniejach nie ma już słabych drużyn, tu nikt nie zagra z łapanki większość uczniów gra regularnie w klubach.  Po zaciętych meczach   uczniowie zajęli 4 miejsce. Czwarte miejsce daje awans. 12 grudnia nasi uczniowie  będą reprezentowali naszą szkołę , naszą gminę i nasz powiat opolski w finałach wojewódzkich w szachach drużynowych.

autor:  Joachim Wocka