Aktualności

XVII Międzynarodowy konkurs informatyczny Bóbr

W dniach 8,9 i 10 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie informatycznym „Bóbr”. W 65 krajach od godziny 12.00 do 13.00 uczniowie zmagali się z zadania informatycznymi w trzech kategoriach. Jako pierwsi wzięli udział uczniowie klas 7-8 w kategorii Junior -16 uczniów . 9 listopada w kategorii Benjamin wzięło udział 14 uczniów natomiast najmłodsza grupa Skrzat liczyła 10 uczniów. Uczniom z grup Junior i Benjamin zabrakło czasu do rozwiązania wszystkich zadań natomiast uczniowie z grupy Skrzat rozwiązali zadania przed czasem. Dla ułatwienia zadania mieli czytane przez lektora co na pewno wpłynęło na szybkość ich pracy.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
W szczególności konkurs ma na celu:

• zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności,

• sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,

• zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej,

• stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach.

Wyniki  konkursu można śledzić na stronie www.dzwonek.pl po zalogowaniu się i w zakładce konkursy można zobaczyć swoją prace oraz  wynik końcowy.

 

Joachim Wocka

 211 osób odwiedziło naszą stronę

Skip to content