Profilaktyka poprzez wolontariat

Czy wiesz, że wolontariusze rzadziej cierpią na depresję, odczuwają większą satysfakcję z życia i wyższy poziom dobrostanu psychicznego?

Zapraszamy nauczycieli i pedagogów szkolnych na spotkanie Profilaktyka poprzez wolontariat w ramach Festiwalu Wolontariatu “IMPULS”, w trakcie którego uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego wolontariat sprzyja dobrej kondycji psychicznej oraz w jaki sposób można podziękować wolontariuszom. Wydarzenie będzie również okazją do zainspirowania się, ponieważ zostaną przedstawione dobre praktyki wolontariatu w szkole.

Przyjdź na spotkanie Profilaktyka poprzez wolontariat, jeśli chcesz:

• dowiedzieć się, dlaczego wolontariat sprzyja dbałości o dobrostan psychiczny,

• zainspirować się przykładami dobrych praktyk wolontariatu w szkole,

• wypracować/poznać katalog metod podziękowania ochotnikom za ich pracę,

• poznać innych ludzi zainteresowanych angażowaniem młodych ludzi w pracę na rzecz innych.

21 października 2022,

Centrum Aktywizacji Społecznej

Opole, ul. Krakowska 32, sala 307

Szczegółowe informacje oraz zapisy pod adresem https://iskra.opole.pl/